ADWOKAT PRAWO SPADKOWE

Nabycie spadku powoduje szereg konsekwencji prawnych, w tym podatkowych. Spadek to nie tylko nieruchomości, rzeczy ruchome czy wierzytelności, które powiększają majątek spadkobiercy, lecz także długi obciążające spadek, które mogą przekroczyć wartość czynną spadku. Uczulamy naszych Klientów na upływ terminu do złożenia oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku.

Nasi adwokaci pomogą Państwu przejść przez szereg formalności, jakie niosą za sobą sprawy spadkowe. Brak znajomości przepisów może prowadzić do uszczuplenia majątku spadkobierców, dlatego niezwykle ważne jest zasięgnięcie porady prawnej i podjęcie właściwej decyzji co do sposobu przyjęcia spadku.

Nie zawsze, bowiem trzeba przyjąć spadek wprost tj. ze wszystkimi długami, istnieje możliwość przyjęcia spadku z tzw. dobrodziejstwem inwentarza, dzięki czemu w najgorszym razie sytuacja spadkobiercy nie ulegnie polepszeniu, nie będzie on jednak zmuszony do pokrycia tych długów, których wartość przekroczy wartość czynną spadku.

Kancelaria udziela porad prawnych, sporządza pisma procesowe oraz reprezentuje klientów indywidualnych przed sądami w następujących sprawach spadkowych o:

  1. uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia,
  2. wyłączenie małżonka od dziedziczenia,
  3. stwierdzenie nieważności testamentów,
  4. zobowiązanie do wykonania zapisu,
  5. zobowiązanie do wykonania polecenia,
  6. zachowek,
  7. stwierdzenie nabycia spadku lub przedmiotu zapisu windykacyjnego,
  8. dział spadku,
  9. dziedziczenie gospodarstw rolnych.

Jesteś klientem indywidualnym? Sprawdź, jak jeszcze możemy Ci pomóc.

Jak możemy Ci pomóc?

Zadaj pytanie lub po prostu napisz, kiedy możemy się z Tobą skontaktować.